Historické město Krnov

Město se nachází na soutoku řek Opavy a Opavice. Centrum se skládá z pěti náměstí, na kterých je k vidění mnoho kulturních i církevních památek. Většina historických budov dostala nový kabát a zvláštní důraz klade město na obnovu historických parků a zeleně. Ne náhodou se může Krnov chlubit prestižní cenou Město stromů z roku 2008/2009. Krnov je také domovem velmi populárního a oblíbeného nápoje Kofola, kde lze domluvit bezplatnou exkurzi přímo ve výrobně tohoto známého podniku. Více informací na: www.infokrnov.cz/cs/krnov.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Historické město Opava

První zmínka o osadě na křižovatce kupeckých cest pochází z roku 1195. Městem se Opava stala už v roce 1224 a od té doby píše svou dlouhou historii. Návštěvníky láká především do centra města, kde se sdružuje mnoho historických a církevních památek. Opava se může pochlubit unikátním prstencem parků okolo bývalých městských hradeb nebo nejstarším muzeem v ČR. Již tradičními se stali Vánoční a Velikonoční jarmarky, stejně jako Opavské kulturní léto či výstupy na radniční věž Hláska. Městské sady v blízkosti fotbalového hřiště jsou ideální zastávkou pro načerpání nových sil v nádherném parkovém prostředí s lavičkami a novými dětskými hřišti. Více informací na: www.opava-city.cz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zámek Velké Hoštice

Zámek pochází z druhé poloviny 18. století a do dnešní klasicistní podoby byl přestavěn v polovině 19. století. Skládá se z dvoupatrové podélné budovy s jednopatrovým postranním křídlem. Umístěn je do rozsáhlého parku a jako jeden z mála objektů na Opavsku je součástí státního seznamu nemovitých kulturních památek. Návštěvníci zde najdou archeologickou expozici a výstavu z novějších dějin obce. V blízkosti zámku mohou turisté také narazit na překrásný barokní kostel svatého Jana Křtitele. Více informací na: www.hostice.cz/hostice/index.php?page=texty&id=16.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zámek a muzeum Kravaře

Nádherný zámek s obdélným nádvořím, kaplí, dvěma čtyřbokými věžičkami a arkádovou lodžií jistě stojí za zastavení a prohlédnutí. Dnešní podoba zámku pochází z doby vrcholně barokní z první poloviny 18. století. Prohlídková trasa obsahuje barokní a etnografické expozice, pohled na zámeckou kapli z balkónu a trasu doplňují doprovodné tématické výstavy. V anglickém parku se staletými stromy okolo zámku je umístěno golfové hřiště. Zámek je hostitelem mnoha kulturních akcí, mezi které patří Velikonoce a Vánoce na zámku, Zámecký ples a Pochování basy, Kravařský Odpust a spousta jiných zajímavých událostí. Více informací na: www.kravare.cz/o-meste/zamek-a-muzeum.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zámek Dolní Benešov

Více informací na: www.hrady.cz/index.php?OID=2874.

 

Zámek Hlučín

Více informací na: www.info.hlucin.com/?page=info&sekce=9&id=277.