Koupaliště Krnov

Koupaliště nabízí velký bazén o rozměrech 50 x 35 metrů s hloubkou od 0,6 metrů až do 3,5 metrů. Pro děti je k dispozici menší brouzdaliště. Všechny břehy jsou travnaté a návštěvníci mohou využít beach bar, minigolf nebo hřiště na plážový volejbal. Více informací na: www.infokrnov.cz/cs/leto/82-koupaliste-krnov.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Petrův rybník      

Cyklotrasa vede kolem tohoto krásného rybníku, který v létě může posloužit jako místo k odpočinku, relaxaci a koupání. Voda je obvykle velmi čistá, dno rybníka je blátivé s pozvolným vstupem. Petrův rybník je domovem místního Jachting klubu a je místem, kde se pořádají letní tábory. Na podzim se zde koná již tradiční výlov rybníka, kde si mohou zájemci vybrat z několika druhů ryb, dozvědět se něco o rybářském řemeslu nebo se podívat do sádek. Více informací na: www.infokrnov.cz/cs/leto/83-petruv-rybnik.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Koupaliště a minigolf Opava

Koupaliště bylo poprvé otevřeno v roce 1931 a patří do seznamu novodobých kulturních památek ČR. Do dnešní doby nebylo otevřeno jen v jediné sezóně a to v roce 1997 při velké povodni. Návštěvníci se mohou těšit na hlavní bazén rozdělený na dvě poloviny. Jedna je určena pro neplavce, ta druhá pro plavce. Široká písečná pláž a hudební altánek navozují příjemnou atmosféru připomínající mořské pobřeží. Nechybí zde sluneční terasa, tobogány, hřiště na plážový volejbal a další atrakce. Pro nejmenší je kromě dětského hřiště připraveno brouzdaliště, dětský koutek, nafukovací hrad a spousta jiných zajímavostí. Součástí koupaliště je hlídané parkoviště pro kola a v blízkosti se nachází osmnácti jamkový minigolf. Více informací na: www.koupalisteopava.cz.

 

Stříbrné jezero

Tento zatopený sádrovcový lom láká každým rokem stále více návštěvníků. Široká vodní plocha není jen tradičním místem pro sportovní rybolov, ale i významným střediskem volného času. Jižní část se může pochlubit upravenou travnatou pláží, kabinkami na převlékání, dvěma hřišti na nohejbal, WC a bufetem. V jihovýchodní části je postavena stylová restaurace s terasou, stánek s rychlým občerstvením a největším lákadlem je bezesporu písčitá pláž před vstupem do jezera. K dispozici je hřiště na plážový volejbal, stojany na kola a upravená travnatá plocha pro letní slunění. Během letních dnů probíhají u jezera také kulturní akce a disko párty. Více informací na: www.opava-city.cz/scripts/detail.php?id=15015.

 

Aquapark Kravaře

Moderní aquapark se nachází v blízkosti sportovního komplexu Buly Aréna. Nabízí nejen možnost příjemného odpočinku v masážní vaně, sauně, páře nebo při masáži, ale i skvělou příležitost relaxace na lehátkách, masážních lavicích nebo pod proudem bouřícího vodopádu. Pro děti je připraveno mnoho atrakcí včetně vodních děl, brouzdaliště, divoké řeky nebo tobogánu.  Pro veřejnost a návštěvníky je k dispozici bar k občerstvení. Vstup do všech prostorů aquaparku je bezbariérový. Více informací na: www.aquapark-kravare.cz/aquapark

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Buly Aréna

Buly aréna je sportovní komplex, ve kterém lze nalézt ledovou plochu, fotbalové hřiště s umělým trávníkem, tenisové kurty, basketbalové hřiště, bowling, fitness, hřiště na badminton a tělocvičnu. Součástí komplexu je moderní hotel s restaurací s velmi příznivými cenami ubytování i jídel. Nechybí zde rozsáhlé dětské hřiště, ani možnost vyzkoušet si oblíbený rekreační sport Adventure Golf. Buly aréna má svou tenisovou školu a může se chlubit statutem Národního hokejového centra mládeže ČSLH. Více informací na: www.bulyarena.cz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sportovně rekreační areál Hlučín

Více informací na: www.sra-hlucin.cz.

 

Děstský ranč Hlučín

Více informací na: www.detskyranc.info.